מסורת זו מסורת: מסע המנהיגות של שכבת י"ב

מסורת היא מסורת: תלמידי מחזור ב' בעמל אנרג'י טק, הנחילו מסורת של מסע מנהיגות לציון תחילת כיתה י"ב. השנה, עם קורונה או בלעדיה, תלמידי המחזור השני, שכבה י"ב, מסיימים מסע התבגרות של 3 שנים:  התקדמות אישית, לימודית ומקצועית בעמל אנרג'יטק. במסע מתבוננים התלמידים על עצמם, על התהליך שעברו במסע שנותינו בביה"ס, לקראת פרידה והמשך המסע האישי של כל תלמיד במסלול הצבאי והמקצועי.

השנה, במגבלות הקורונה, לא יכולנו להמשיך את מסורת היציאה למסע של 3 ימים במדבר, ופיצלנו את המסע לשלושה ימי ניווטים באזורים שונים בארץ.|
המסע תוכנן בקפידה ושם דגש על אתגרים פיזיים ומנטליים במטרה לחזק את כישורי המנהיגות העצמית של כל אחד מהמשתתפים. 
ביום הראשון של המסע, העפלנו ברגל אל רכס הכרמל תוך שאנו מטפסים במעלה ההר, מנווטים ולומדים את יכולתנו הפיזיות לצד עמידה ביעדים ומטרות של הפרט.
ביום השני למסע השכמו קום ויצאו מביה"ס בשעה 4:00 בבוקר לנחל צרור באזור שדה בוקר בנגב  מסע של חוויה מדברית, הליכה מאתגרת, ניווט במדבר, ארוחות משותפות, חלוקה בנטל וגילינו גם את הכוח הטמון בעוצמת הקבוצה.
את יום הניווטים השלישי של המסע קיימוו באזור הגלבוע  ושמו למטרה להעצים את תחושת המסוגלות כיחידים וגם כקבוצה. התלמידים עסקו בלקיחת אחריות במשימות הקבוצתיות ועיבוד חווית המסע. 
בסיומו של יום זה, הצטרף צוות עמל אנרג'י טק לארוחה מפנקת בעין יזרעאל, שם גם התקיים טקס סיום המסע: חלוקת תעודות ותחילתו של תהליך הפרידה מביה"ס, מהצוות החינוכי ומהחברים.